Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عملکرد لوو در آلمان ؛ از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ تا حذف در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸

۲۸ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر


یواخیم لوو - آلمان

یواخیم لوو پس از اینکه در جام جهانی ۲۰۰۶ دستیار یورگن کلینزمان شد، روزهای پر فراز و نشیبی در تیم ملی آلمان سپری کرده است؛ سرمربی تیم ملی آلمان در دوازده سال موفق شده است یک بار قهرمان جام جهانی و جام کنفدراسیون ها شود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

یوآخیم لوو هم اکنون دوازده سال است که سکان هدایت تیم ملی آلمان را بر عهده دارد. اگرچه تیم او پس از دریافت نتیجه ی ناامید کننده از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حذف شد، اما بنا بر این شد که هدایت تیم ملی آلمان همچنان بر عهده ی او بماند. او هم اکنون از حمایت کامل فدراسیون آلمان برخوردار است. این اولین باری نیست که لوو با چنین وضعیتی رو به رو می شود. وی تاکنون چندین بار در موقعیت های دشوار به همراه ژرمن ها قرار گرفته است.
در ابتدا زمانی که رودی فولر هدایت تیم ملی آلمان را کنار گذاشت یکی دیگر از مهاجمان اسبق تیم ملی آلمان یعنی یورگن کلینزمان این مسئولیت را بر عهده گرفت. یکی از اولین اقدامات کلینزمان انتخاب لوو به عنوان دستیار خود در تیم ملی بود.
سرانجام کلینزمان و لوو باعث حضور آلمان در جام جهانی ۲۰۰۶ شدند اما در نهایت ژرمن ها در نیمه نهایی مغلوب ایتالیا در خاک کشور خود شدند. این جام جهانی خانگی شور و هیجان زیادی در میان هواداران آلمان ایجاد کرده بود و سراسر کشور از شکست آلمان مغموم شده بود.
پس از سال ۲۰۰۶ اولین تورنمنت اصلی لوو به عنوان سرمربی آلمان، رقابت های یورو ۲۰۰۸ بود. او موفق شد تا ژرمن ها را به فینال در وین برساند اما با نتیجه ی ۱ بر ۰ و تک گل فرناندو تورس مغلوب اسپانیا شد.
سال ۲۰۱۰ و جام جهانی آفریقا از راه رسید و تیم جوان یوآخیم لوو در مرحله ی یک هشتم با نتیجه ی ۴ بر ۱ انگلستان را در هم کوبید و در مرحله ی بعدی با نتیجه ی ۴ بر ۰ آرژانتین را شکست داد. سرانجام در مرحله ی نیمه نهایی این رقابت ها بار دیگر ژرمن ها با اسپانیا رو به رو شدند و یک بار دیگر به دست این تیم و با همان نتیجه ی ۱ بر ۰ از دور رقابت ها حذف شدند. از موفقیت هایی که در این جام برای آلمان در آن زمان بدست آمد شناسانده شدن پدیده هایی همچون توماس مولر و مسوت اوزیل به جهانیان بود. توماس مولر همچنین موفق شد کفش طلای این رقابت ها را نیز در پایان از آن خود کند.
سال ۲۰۱۲ و یورو نیز با شروع طوفانی ژرمن ها همراه بود. جایی که موفق شدند در تمام سه بازی مرحله مقدماتی پیروز میدان شوند و با حداکثر امتیاز به یک چهارم نهایی راه یافتند و با نتیجه ی ۴ بر ۲ یونان را شکست دادند. در آن زمان آلمان به پانزدهمین برد پیاپی خود دست یافته بود که به عنوان رکوردی جهانی ثبت شد. اما این تورنمنت نیز پایان خوشی نداشت و عقاب های سفید در مرحله ی بعدی با نتیجه ی ۲ بر ۱ مغلوب ایتالیا شدند. در آن شب که کابوس ژرمن ها رقم خورد، ستاره ی ایتالیا، ماریو بالوتلی گل های این تیم را به ثمر رساند.
در سال ۲۰۱۴ سرانجام آلمان به نتایج زحمات چندین ساله اش دست یافت. در مرحله گروهی آلمان در برابر پرتغال و آمریکا به پیروزی و در برابر غنا به تساوی دست یافت. همچنین ژرمن ها در آن سال پیروزی ۷ بر ۱ به یاد ماندنی در برابر برزیل، میزبان این رقابت ها را رقم زدند. سرانجام دیدار فینال در برابر آرژانتین فرا رسید و بازی به وقت های اضافه کشیده شد. طولی نکشید که ماریو گوتزه که به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شده بود تک گل آلمان را به ثمر رسان تا ژرمن ها با نتیجه ی ۱ بر ۰ قهرمان جهان نام بگیرند و جام طلایی را بالای سر ببرند.
در یورو ۲۰۱۶ آلمان در مرحله ی گروهی به دو پیروزی و یک تساوی دست یافت. در مراحل حذفی نیز ژرمن ها پیش از رو به رو شدن با فرانسه، اسلوواکی و ایتالیا را شکست دادند. اما سرانجام در نیمه نهایی مغلوب خروس ها شدند و با شکست ۲ بر ۰ برابر این تیم حذف شدند.
در سال ۲۰۱۷ آلمـان به اولین قهرمانی خود در جام کنفدراسیون ها تحت هدایت لوو دست یافت. در این دیدارها آلمان با ترکیبی بسیار متفاوت نسبت به جام جهانی ۲۰۱۴ ظاهر شد. لوو بیشتر در این رقابت ها از بازیکنان جوان بی تجربه استفاده کرد. سرانجام در فینال این رقابت ها که در برابر شیلی برگزار شد، آلمان به لطف گل دقیقه ی ۲۰ لارس اشتیندل قهرمان شد.
قهرمانی در این رقابت ها آینده ای بسیار روشن را برای آلمان ترسیم می کرد. اما یک سال می تواند تا چه حد عملکرد متفاوتی از یک تیم به نمایش بگذارد. آلمان در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی به رقابت های جام جهانی روسیه پا گذاشت. اما این تیم گویی سایه ای از آلمان پیشین هم نبود. ژرمن ها در این رقابت ها در دیدار اول خود در برابر مکزیک مغلوب شدند. در دیدار بعدی به زحمت و با گل تونی کروس در برابر سوئد به پیروزی رسیدند اما در آخرین دیدار گروهی در کمال تعجب مغلوب کره جنوبی شدند و از گردونه ی رقابت ها حذف شدند.
با این حال یوآخیم لوو پس از کابوس روسیه مسئولیت شکست را به طور کامل بر عهده گرفت تا مبادا بازیکنان روحیه ی خود را از دست بدهند که این امر واکنش بازیکنانی همچون متس هوملس را در پی داشت. هوملس بیان داشته بود که در ماجرای حذف از جام‌جهانی بازیکنان بیشترین تقصیر را داشته اند اما لوو به تنهایی این مسئولیت را بر عهده گرفته است که این اقدام شایسته ی تمجید و قدردانی است.

رضوانه نجفی فر – فوتبالیش


لینک کوتاه مطلب

http://varzeshkhabar.ir/?p=270

برچسب ها

مطالب مشابه